NB II - Első bajnoki siker Gyulán

Nem titkoltan, eddigi csúnya mérlegünkön szerettünk volna javítani Gyulán, az NB2-es bajnokság legutóbbi fordulójában.

Gyulai Color KE - Príma SE II

95-105

(26-20 , 16-31 , 22-24 , 31-30)

Príma: Marosi Ottó: 30 Pali Dávid: 29/18 Pálúr Máté: 13 Szendrei József: 10 Szász Jonatán: 7/6 Bartus Zsolt: 5/3 Szabó Attila: 5 Abil Obai: 5/3

Magabiztosan, az ellenfelet nem lebecsülve érkeztünk meg (kissé késve) a gyulai csarnokba. Az első negyedet, a remek dobóformát kifogó vendéglátók nyerték 6 ponttal. A második negyedben viszont, a mi akaratunk érvényesült, szívós védekezéssel és bátor, kreatív támadásokkal sikerült már a 3-ik percben kiharcolnunk az 5 csapathibát, így szinte végig büntetőzhettünk faultok után a félidőig. Sikerült 31 pontot szereznünk, és 9 pontos előnnyel szusszannunk a félidőben. A második félidőben egyértelműen mi domináltunk,  15-20 pont közötti különdbség volt a mi javunkra. Az utolsó negyed második felében kicsit kiengedtünk, így a végére 10 pont maradt az előnyből, de összességében magabiztosan húztuk be az idei első bajnoki győzelmünket, ráadásul idegenben. Pozitívum, hogy minden pályára lépő játékosunk szerzett pontot. A mérkőzés után, megérdemelten ültünk be a legendás gyulai hamburger bárba és tömtük tele a hasunkat!

Most hétvégén, a Békéscsaba látogat hozzánk, motiváltan állunk a fontos meccs elé, hiszen szeretnénk győzni, hogy ne szakadjunk le nagyon a rájátszást érő helyekről.