NB II - Nem sikerült visszavágni a "jeges" pályán

Szombat délután 8-an érkeztünk meg a békéscsabai jégpályára, ahol a tabellán előttünk lévő ellenfelünknek szerettünk volna visszavágni a fájó hazai vereségünkért.

Békéscsabai KK - Príma SE II

95-67

(24-13 , 19-17 , 22-24 , 30-13)

Nem kezdődött jól a mérkőzés, nehezen alkalmazkodtunk a rendkívűl csúszós talajhoz, nem tudtunk a kellő tempóban és ritmusban támadni. Az házigazdák egészpályás lassító, majd a  védő térfelükön alkalmazott 3:2-es zóna védekezése bevállt, hisz méginkább lelassult a játékunk. Ziccerekig nehezen jutottunk el, külső dobásaink pedig, bár sokszor tiszták voltak nem mentek be. Volt tartása a csapatunknak, minden nehézség ellenére sikerült meccsben maradnunk, és 10 pont körüli belátható távolságon belül tartani az eredményt. A harmadik negyed elején, 10-en belülre is tudtunk jönni, abszolút nem volt lefutott a meccs, hála Obi és Attila ponterős és vagány játékainak. Sajnos a negyedik negyed, nem úgy alakult ahogy szerettük volna… A hazaiak néhány, sunyi mármár sportszerűtlen megmozdulását ezúttal sem torolták a játékvezetők, támadásban pedig kosarakat szereztek, így néhány perc alatt megnőtt a 10 pont körüli különbség a javukra. Ekkor sajnos már lélekben is feladtuk a mérkőzést, így a negyedik negyed hazai örömjátékal, és majd 30 pontos príma vereséggel zárult. Sajnos nem volt egy jó hangulatú mérkőzés, a hazaiak okos és taktikus védekezéséhez nem tudtunk alkalmazkodni, elég gyorsan támadni. A békéscsabai sílust pedig remekül kiegészítette a hazai pálya minden előnye. A nagy különdbségű végeredmény ellenére, több mint 3 negyedig ez egy szoros mérkőzés volt. Ha ősszel hazai pályán sikerült volna ilyen formába játszani, aligha nem 1-1 lett volna a két csapat mérlege az alapszakaszt nézve. A hátra lévő időszakban lesz több nyerhető mérkőzés, szeretnénk minél többet behúzni, és egy huszáros hajrával becsúszni a rájátszásba!