Megdolgoztunk a megérdemelt sikerért

Gyakorlatilag végig vezetve, 100 pont fölött dobva, remekül büntetőzve győztünk a szívósan küzdő, nagyobb hátrányából többször is felálló Nagykőrös otthonában

Nagykőrös - BKG Príma SE

91-102

(21-31, 23-21,  14-21. 33-29)

Nagykőrös, NB I B. V.: Földi, Szilágyi, Drenyovszki.

BKG: NAGY BE. 7/3, NAGY BO. 23/12, Halász 6, BERGER 29, TANÁCS 10. Cs.: KOVÁCS 20/6, Szeleczki, FEKETE 5/3, Ben-Kane, Reizer, Püspök 2.

Seth és Ákos duplával, közben Bobi pedig hármassal "köszönt be" a nagykőrösieknek, ám 7-2-es vezetésünk után a hazaiak produkáltak egy 8-0-t. Ezt követően nagy dobópárbaj alakult ki, csapatunkból Ati lépett elő vezérré. A szakasz hajrájában pedig a padról beszállva remeklő Soma, akinek vezetésével egy szédületes 12-0-s rohamot bemutatva léptünk el ellenfelünktől, s 10 pontos előnnyel zártuk a negyedet.

A második etapban váltva estek a kosarak, Seth és Bobi révén tartottuk a 10 pont körüli előnyt. A félidő 4 hazai ponttal, s csapatunk 8 pontos vezetésével zárult.

Halász Ákos duplájával indult a második félidő, ám ezután kapkodni kezdtünk, egy 7-0-s rohammal 3 pontra feljöttek a hazaiak. Hosszabb kosárcsendünknek a szakasz közepén Seth vetett véget, majd Benji triplával visszaállította a félidőbeli 8 pontos különbséget. Bobi ezt követően 2 triplát emelt be, Seth pedig bünetett, majd villogott, s 54-51 után egy 19-5-ös roham formájában közel 20 pontosra növeltük előnyünket, 15-tel vezettünk a záró etap előtt. A 35. percben is még 14-gyel "mentünk", ezután azonban Lakosa Ákos vezérletével minden mindegy alapon triplákat szórva egy 11-2-vel 5 pontra feljöttek a szívósan küzdő hazaiak. A holtponton Soma 2+1-es akciója lendítette át csapatunkat, a végjátékban jól büntetőzve, s végül 100 pont fölé jutva nyertünk. Seth (29 pont, 11 lepattanó) ismét dupla-duplával zárt, a büntetővonalról pedig ezúttal kitűnően (28/32, 87,5%) céloztak a srácok.