Triplaparádéval és fölényes győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Pillanatnyi kétséget nem hagyva afelől, hogy jobbak vagyunk a sereghajtónál, egy látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen, 23 hárompontot szerezve vertük fölényesen a Bonyhádot

BKG Príma SE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE
126-89
(34-11, 17-27, 39-19, 36-32)
Szigetszentmiklós, NB I B, V.: Jurák, Benedek, Földesi.
BKG: NAGY BE. 23/21, NAGY BO. 36/30, HALÁSZ 6, BERGER 25/6, Reizer 1. Cs.: Szeleczki 11, KOVÁCS 14/6, Fekete, KALUHA 8/6, Püspök, Ben-Kane 2.
Az "ismerkedés jellegű" első 2 perc és 4-4 után Bobi két, valamint Benji és Seth 1-1 triplájára építve egy 19-1-es száguldást mutattak be a srácok, s közel 20 ponttal elléptek. A szakasz második felében is a mi akaratunk érvényesült, ekkor Seth villogott, 23 pontos előnnyel zártuk a nyitó 10 percet.
A megnyugató előny birtokában edzőnk sokat cserélt, Kaluha Csabi két triplával jelezte, hogy lehet rá számítani. Állandósult a 20 pont körüli előny, majd a szakasz végén egy 9-0-lal 13 pontra feljött a Bonyhád.
A Nagy fivérek triplaparádéjával egy 15-7-es bő 3 percet "repesztve" indítottuk a második félidőt, s hamar ismét 20 pont fölé nőtt az előny. Ez a 20 körüli különbség állandósult, majd a negyed hajráját nagyon "megnyomtuk", s egy 14-0-lal 30 fölé nőtt az előny.
A záró etap formalitássá vált, ebben Szele villogott, a 100 ponton Soma triplájával jutottunk túl. A találkozó védekezés nélküli nagy dobópárbajjal zárult, 23 triplát szerezve 126 pontig jutva fölényes győzelemmel zártuk az alapszakaszt. A két Nagy fivér, amellett, hogy összehoztak 59 pontot, 17 triplával, együtt 22 gólpasszt "kézbesítettek" társaiknak.