U12 - B-ből C-be, majd vissza B-be…

Egészen eddig adós voltam a 2019-es naptári év utolsó U12-es fordulójának összefoglalójával, ahol Karcagon vendégszerepeltünk.

Régi jó ismerőseinkkel, a Karcagi U12-es csapatok ellen játszottunk az U12-es bajnokság 3-ik fordulójában, először a karcagi lány majd a karcagi fiú csapat ellen.

Nem titkolt célként fogalmaztuk meg magunknak a forduló előtt, hogy szeretnénk visszajutni a B csoportba, így tudatosan készülve, egészséges magabiztossággal vetettük bele magunkat a mérkőzésekbe.
Összességében nézve, szerencsére bejöttek a számításaink és mind a két mérkőzésen végig vezetve, az előnyünket folyamatosan növelve sikerült két győzelmet aratnunk. Rendkívül hasznos mérkőzéseket vívtunk, rengeteg kihívással, feladattal. Sok jó és ügyes játékos volt a karcagi csapatokban. Védekezésünk összességében rendben volt, a támadásunk pedig fejlődő tendenciát mutat, egyre több ügyes passzt, egyre több kreatív játékot és befejezést sikerült bemutatnunk. Új felállásokat gyakoroltunk, amelyek növelik a variációs lehetőségeinket, többen új szerepben próbálták ki magukat ami szintén a sokoldalúságunkat növelheti.

Karcagi SE Pusztai Kissasok - BKG-Príma Akadémia Ebes 37-54

Támadásban két magas emberünk Tomi és Emil is 10 pont felett termelt, hasznos domináns játékkal, akiket remekül egészítettek ki a „kicsik”. Balázs és Kristóf főleg a pontszerzésben, a „dinamit-duónk” Szabi és Zsigi pedig védekezésben járt élen. Utóbbi két fiú remekül lassította ellenfelünk hasonló stílusú, veszélyes kis embereit.

BKG-Príma Akadémia Ebes - Karcagi SE Pusztai Sasok 78-42

Tartottunk a második mérkőzéstől, ám szigorú védekezéssel, és pontos befejezésekkel a támadó oldalon végig vezetve sikerült nagy arányú győzelmet aratnunk. Ezen a meccsen Tomi és Balázs álltak az élen pontszerzésben, ám a többiek mind-mind remekül szálltak be, és azt a csodálatos statisztikát sikerült elérnünk, hogy minden játékosunk szerzett kosarat a mérkőzésen. Ez nagyon sokat jelent nekünk, hisz célunk egy sok oldalú, sok lábon álló veszélyes csapat benyomását kelteni, és az ilyen mutatók megerősítenek minket, hogy talán jó úton járunk!

Nem nagyon volt „gyenge pont” ezen a fordulón, mindenki nagyon ügyesen szállt be a mérkőzésekbe, élt a sok játéklehetőséggel, és mindenkinek volt legalább egy-két nagyobb momentuma. Szép játékkal, és sikerekkel tudtuk lezárni a 2019-es esztendőt és készülhettünk a visszavágásra a Nyíregyháza és a Nagybánya ellen.

4. Forduló.

Igen, az a szerencsés helyzet ért minket, hogy a B-csoportba visszakerülve, megint az előző B-csoportos látogatásunk alkalmán minket legyőző csapatok ellen tudtunk játszani az újév első mérkőzésein.

Ez a lehetőség nagyon motivált minket, nagy elánnal és tudatosan készültünk erre a fordulóra. Ott volt bennünk a tüske, hogy pontosabb és bátrabb játékkal nem biztos, hogy kikaptunk volna az előző körben.
Sajnos a felkészülés rövidre sikeredett a hosszú téli szünet miatt, ám a rendelkezésünkre álló 3 edzést a lehető legjobban kihasználtuk, és azért az év végi szünet is jól jött a srácoknak.

Először a bivaly erős ACS Wildcats Baia Mare csapata ellen játszottunk. A több „gyanúsan” nagy és érett srácot felvonultató ellenfél, nem tartozik a kedvenceink közé, ezért extra motivációval léptünk pályára.
Huh, hol is kezdjem… Egy végletekig kiélezett első félidő után, sajnos a harmadik negyed elején beragadtunk, elizgultuk a dolgokat és az ellenfél komolyabb előnyt épített ki. Ám a negyed második felére sikerült összeszedünk magunkat, és ismét látótávolságon belülre kerülni. A negyedik negyedben, egészen 6 pontig jöttünk vissza, amikor kicsit több mint 3 perc volt még hátra a meccsből. Ekkor sajnos ismét jött egy másfél perces „rövid zárlat,” ami során ismét 12 pontosra nőtt a differencia a két csapat között, ami sajnos a mérkőzés végéig kitartott.

Összességében, 2 pár perces rossz időszak és pár elhamarkodott támadás, néhány rossz döntésen múlt ez a piszoknehéz mérkőzés. Egy hajszálon múlt, hogy sikerül óriási meglepetést (?) okoznunk. A mérkőzés végén, sajnos ellenfelünk legjobb játékosa kihasználta fizikai fölényét, és eldöntötte a mérkőzést.
Nagyon büszke vagyok a srácokra, hisz rendkívül fegyelmezetten, pontosan az utasításokat betartva, koncentráltan játszottak a mérkőzésen! Szívüket, lelküket kitették a pályán, talán sose játszottak még ilyen vagányan, összeszedetten kevés hibával, különösen ilyen nehéz ellenfél ellen.

Pontjainkat a játékosok között szépen elosztva szereztük, egyedül Balázs szerzett 10 pont fölött, és többen 6-8 pontokat. Védekezésben mindenek előtt Encit kell kiemelni, aki zseniálisan védekezett ellenfelünk legjobb jatékosan, és a meccs végi kosarait leszámítva végig nagyon szépen és vagányan limitálta őt! Le a kalappal, öröm volt nézni!
Sajnos, ami miatt több elkerülhető kosarat kaptunk, az amiatt volt, hogy sokszor nem értünk vissza ellenfelünk induló embereivel, és ők szépen lőtték előre a labdákat. Ez azért is bántó, mert ha már csak nagyjából sikerült vissza érni velük, rendszeresen szerzett labdákat eredményezett. A másik bántó statisztikai mutató, amiben a vereség okait kereshetjük, az a 17 (!!!) kihagyott büntető dobás. Egy ennyire kiélezett, szoros meccsen sajnos nem fér bele ennyi elbaltázott büntető…

ACS Wildcats Baia Mare – BKG-Príma Akadémia Ebes 61-49

Második mérkőzésünket a házigazda NYKK Eötvös csapata ellen játszottuk.

Sajnos nem sok pihenőnk volt az első mérkőzésünk után, de a tét óriási volt, hisz ezen mérkőzés győztese maradhatott a B csoportban. Sajnos ez a mérkőzés nem a terveink szerint alakult. Bár a játék képe nem volt rossz, jó helyzeteket dolgoztunk ki, a védekezésünk is jól működött ám „régi jó problémánk” visszatért, azaz sikerült kritikán aluli mezőnymutatóval zárni a mérkőzést. Hiába volt, sok jó lehetőségünk rengeteg-rengeteg sima ziccert és az előző meccsnél is több büntetőt hagytunk ki (25!!!!). Sajnos így nem lehet meccset nyerni egy jó ellenfél ellen. Ehhez jött, hogy a mérkőzésen abszolút domináló, és megállíthatatlan Tomi a második negyedben fegyelmezetlenül 4 fault-ot ütött, így a maradék időben „csökkentett módban” kellett védekeznie, a harmadik negyedet 4-5 eladott labdával kezdtük.. labdavezetési, lépéshibák, kicsúszott labdák minden volt, ami nem fért bel egy erős ellenfél ellen. Sajnos a második félidőre az addig jónak mondható védekezés is kezdett szét esni, így a nyíregyházi fiúk 20 pontos sikert arattak ellenünk. Úgy gondolom, ez a leolvadás, és sok hiba betudható a fáradtságnak is, 2 nehéz meccs szünet nélkül egymás után sajnos hatással van a csapatra, ráadásul egy hét edzés után, ez lehet, hogy hatványozottabban igaz. Összességében úgy érzem, ezen a mérkőzésen magunkat vertük meg, és bár rosszkor voltak véleményes játékvezetői ítéletek, nem szabadott volna, hogy ezek befolyásolják a mérkőzés kimenetelét. Sajnos nem voltunk elég élesek és pontosak, alig várjuk a visszavágási lehetőséget.

BKG-Príma Akadémia Ebes – NYKK Eötvös 44-64

Összességében, fiatal karrierünk egyik legjobb, de mindenképp a leghasznosabb fordulóján vagyunk túl! Kiváló meccseket játszottunk 2 nagyon jó csapat ellen. Rengeteg pozitív dolog mellett, világossá vált számunkra mik azok a játékelemek és játékhelyzetek ahol fejlődnünk és gyakorolnunk kell!
Szeretném a 2 meccsen kiemelni Tomit, aki fiatal karrierje legjobb, legdominánsabb meccseit hozta le, méghozzá igen jó ellenfelek, és kemény matchup-ok ellen. Védekezésbe viszont, fegyelmezettebbnek kell lenni! Enci aki, mint említettem nem akármilyen jatékosokat limitált! Emil, aki végre védekezésben is markáns teljesítményt nyújtott. A sok kihagyott helyzet ellenélre a Szabi-Zsigi duót, akik végig megbízhatóan labdabiztosan ügyesen játszottak, és hozták az extrát védekezésben. Kár a sok kihagyott helyzetért. Szombati Kristóf, aki betegen játszotta végig a fordulót, mégis fogait összeszorítva küzdötte végig a két mérkőzést. Balázs aki, fájdalmai ellenére is vezette a csapatot. Szentmiklósi Kristóf, Marci és Dani, akik fiatalként, sokat játszva megbízhatóan sokszor extra momentumokat hozva játszottak és szereztek nagyon értékes tapasztalatokat és meccs rutint. Kori és Barni akik megbízhatóan, ügyesen szálltak be most csereként.
Nagyon biztató, és nagyon hasznos fordulón vagyunk túl, sajnos vissza csúsztunk a C csoportba, ahol nem is lehet majd más a célunk, mint visszajutni a B-be, és lehetőleg revansot venni ellenfeleinken! Dolgozunk tovább edzéseken, probálunk gyengeségeinken minél többet javítani, és minél többet fejlődni!