Fontos győzelem Salgótarjánban

A rájátszásért folytatott versenyfutásban igen jelentős és értékes győzelmet arattak a Kosok szombat este Salgótarjánban.

Salgótarjáni KSE vs BKG-PRIMA Akadémia

77-79

(19-28; 15-11; 18-23; 25-17)

PRIMA: Armaghani 2, Nagy Be. 9/6, Nagy Bo. 20/15, Park 22/6, Reizer 12 cs.: Meleg, Hegedűs 5, Szeleczki 2, Halász, Püspök, Nagy S. 7.

Tarjáni büntetőkkel kezdődött a találkozó, de a folytatásban mi diktáltuk a tempót. Bobi és Roli vezetésével bemutattunk egy 12-2-es rohamot (6-14). Ezután váltva estek a kosarak, majd a Kosoknak sikerült rátenni még egy lapáttal Addievel és Simivel az élen. Végül 9 pontos előnnyel zártuk a negyedet (19-28).

A második felvonás roppant “gólszegény” volt. Mindkét fél sokat hibázott, míg a hazaiaknál váltakozott, hogy ki szerez pontot, addig a mieinknél Addie, Hege és Bobi találtak be. A félidőben 34-39-re vezettünk.

A harmadik negyed Sömenek kettessel, Bobi hármassal indult. Herendic közelijére Benji felelt hármassal (40-45). Ekkor Sömenek bizonyult nehéz feladatnak, s vezetésével a hazaiak egalizáltak (47-47), melyre Addie közelivel felelt. Hajdu ismét egalizált, de Bobi újabb hármast emelt be, majd Benji középtávolit, nőtt a különbség (49-54). Addie süllyesztett el egy hármast, de Piukovics egyből válaszolt (52-58). Roli két kosarával zárult a negyed, s 10 pontos előnnyel (52-62).

Jöhetett a végső felvonás. A negyed elején váltva estek a kosarak, az ellennél Sömenek, Boinitzer, Herendic talált be, míg nálunk Addie, Roli és Simi voltak eredményesek (58-67). Ekkor a hazaiak lendületbe jöttek, s egy 7-0-s rohammal zárkóztak (66-67). Hege szerzett középtávolit, melyre Boinitzer felelt büntetőkkel. Benji emelt be egy parádés hármast, majd Roli zsákolt hatalmasat (68-74). Tarjáni idő után Boinitzer és Sömenek szereztek kettest (72-74). Bobi azonban beemelt egy középtávolit (72-76). Benjit faultolták, s értékesíttet egy büntetőt, melyre Karanfilovski felelt triplával (75-77). A rontott támadásunk után Boinitzer ismét kettest szerzett, egál (77-77). Jöhetett az utolsó támadás, Bobi középen egy-egyezett, majd tisztára játszotta Ármint, aki nem hibázott, s bedobta a győztes kosarat.

Nagyon fontos győzelmet arattak a srácok, s egy lépéssel közelebb kerültek a playoff-hoz.