Ötödik helyen fordulunk

Vereséggel búcsúzunk 2021-től, s így az első kört nyolc győzelemmel és öt vereséggel zárjuk, ami a tabella ötödik helyét jelenti.

Jászberényi KSE vs BKG-PRIMA Akadémia

79-66

(23-16, 23-17, 18-18, 15-15)

PRIMA: Zsihla 2, Buzás 2, Nagy Be. 7/3, Reizer 7, Nagy Bo. 31/12 cs.: Lakatos 7, Szeleczki, Halász 10, Ikker, Molnár.

Meleg kosarára Bobi felelt hármassal, melyre Velkey szintén távolit dobott. Olasz közelijére Zsombi reagált középtávolról (7-5). Bobi hármasával átvettük a vezetést, de sajnos a mérkőzésen utoljára. Várbíró, Olasz és Nagy villant, Bobi ismét hármast dobott (14-11). Meleg kosara után Benji volt eredményes a vonalról. Olasz kettesére Roli felelt egy büntetővel. Nagy hármast dobott, Bobi kettest. A negyed Lewis közelijével zárult (23-16).

Roli közelről dobott kosarat, majd Peti 2+1-es akciót mutatott be. Rosic dobott hármast, Olasz kettest. Homoki közelije után tízpontos lett a hátrány (31-21). Bobi próbált faragni belőle közelről, majd a büntető vonalról (31-25). Benji triplájával három pontra zárkóztunk (31-28). Olasz büntetőzött, melyre Bobi középtávolról felelt. Meleg süllyesztett el egy hármast, majd Rakic egy kettest, s Velkey egy távolit és középtávolit (43-30). A hazai rohamot Áki próbálta megtörni egy betörést követő közelivel, de Velkey ismét hármast dobott (46-32). A félidő Bobi büntetőjével és tizenhárompontos hátránnyal zárult (46-33).

A fordulás után Lewis kettesére Bobi dobott távolit, melyre Velkey is beemelt egyet. Roli sikeres volt közelről, de Olasz is (53-38). Rosic szerzett kosarakat, megléptek a hazaiak. Csapatunkat Áki próbálta átlendíteni egy kettessel (57-40). Ekkor Bobi is megrázta magát, s hat pontot szerzett zsinórban, közte egy Velkey kettessel (59-46). Rakic dobott be egy hármast, Bence egy középtávolit. Rakic kettesére Bobi felelt egy büntetővel, majd egy közelivel. A negyed végén 64-51 volt az állás.

Az utolsó tíz perc következett. Áki labdaszerzéséből Peti dobott kosarat, majd Benji lopott labdát és szerzett pontot (64-55). Meleg kettesére Peti villant közelről ismét. Bobi büntetőjével hét pontra zárkóztunk (66-58). Rosic is büntetőt dobott. Olasz közelről talált be, míg Ákos középtávolit emelt be (69-60). Meleg újabb közelit dobott, s Olasz is. A Kosoknál Áki szerzett pontot (73-62). Benji újra labdát csent, s Áki váltotta két pontra. Támadólepattanó után Roli dobott kosarat (73-66). Velkey dobott hármast. A mérkőzés Rosic találatával zárult és 79-66-os vereséggel.