Hazai pályán nyertünk nyolc ponttal a nagykőrösiek ellen.

BKG-PRIMA Akadémia vs Nagykőrösi Sólymok KE

85-77

(25-25, 21-12, 17-16, 22-24)

PRIMA: Zsihla 7, Allen 5, Buzás 2, Nagy Be. 13/9, Nagy Bo. 31/15 cs.: Lakatos 4, Szeleczki 4, Halász 10, Reizer 6, Petrovics.

Nick kosarával kezdtük meg a 2022-es évet. Timkó és Mester villantak. Bence egalizált (4-4). Fehér és Mester vezetésével megléptek a vendégek, de Zsombi is betalált közelről. Nick kettesére ismét Mester felelt. Csapatunkat ekkor Zsombi vette a hátára, öt pontot szerzett (13-14). Bobi középtávolijával fordítottunk. Timkó és Mácsai szereztek kosarakat, míg a Kosoknál ekkor Áki, Benji és Peti gyártották a pontokat (21-21). Lakosa kosarára Bobi felelt, Molnár kettesére, pedig Áki. Az első negyed egyenlő lett (25-25).

A folytatásban Rozs kosarára Áki válaszolt négy ponttal, majd Szele, s Bobi is betaláltak a gyűrűbe (33-27). Ezt követően váltva estek a kosarak. A Sólymoknál Mácsai, Lakosa és Mester dobtak kosarat, a Kosoknál Roli, Bobi és Benji. Nick révén megléptünk nyolc ponttal (41-33), de Mester és Timkó tudták csapatukat közelíteni (41-37). Benji süllyesztett el egy triplát, Roli pedig két büntetőt. A félidőben kilencpontos előnyre tettünk szert (46-37).

A nagyszünet után Bobi emelt be egy távolit, Molnár felelt rá. Roli kettest szerzett, de Mácsai vezetésével rohamba kezdett a vendég együttes. Fehér büntetőzése zárta a sort, s egészen 51-49-ig jöttek fel. Benji süllyesztett el egy nagyon fontos hármast az ellenfél gyűrűjében (54-49). Timkó közelit dobott, melyre Bobi is hármast dobott (57-51). Szele és Bobi is a gyűrű alatt villantak, s ezzel újra tíz volt a különbség (61-51). Timkó középtávolijára Bobi is ilyen távolságról volt sikeres (63-53).

Az utolsó tíz perc következett. Szintén egy Bobi triplával kezdődött. Timkó mutatott be egy 2+1-es akciót. Lakosa büntetőjére Áki dobott kettest közelről. Mester büntetőire Bobi egy hármast (71-59). “Közeli csata következett”, a Kosoknál Peti és Bobi, a Sólymoknál Molnár és Lakosa voltak eredményesek. Bobi hármasára Timkó felelt közelről, de Benji is bevert egy távoli bombát. Mácsai mutatott be 2+1-es akciót, majd Lakosa közelit szerzett (81-70). Kocsis kettesére Nick felelt. A mérkőzést végül 85-77 arányban nyerték a Batyis fiúk!

Külön öröm, hogy Petrovics Balázs személyében új fiatal tehetséget avathattunk fel a felnőtt mezőnyben!