Az első meccshez hasonló rossz kezdés után ezúttal nem sikerült fordítani.

Vasas Akadémia vs BKG-PRIMA Akadémia

81-70

(25-16, 20-10, 20-21, 16-23)

PRIMA: Allen 17/3, Lakatos, Buzás 3/3, Nagy Be. 10/6, Nagy Bo. 26/15 cs.: Petrovics, Szanyi, Szeleczki 1, Halász 9, Ormai, Reizer 4, Molnár.

Bagó vezetésével 8-0-lal indult a meccs. Csapatunkat Áki lendítette át a rossz kezdésen egy közelivel. Bagó és Nick váltottak közeli találatot, majd Benji középtávolit (10-6). Boros szerzett négy pontot, majd Áki felelt középtávolival. Moravcsik dobott hármast, Andrássy büntetőt. Nick villant a gyűrű közeléből, majd Áki büntetőt értékesített (18-11). Barócsi, Dormán és Farkas indítottak rohamot, melyet Bobi próbált egy hármassal megtörni (25-14). A negyed Bobi középtávolijával ért véget (25-16).

A második negyedben Andrássy kettesére Bobi emelt be egy hármast, de ekkor Sólyom is távolról tüzelt (30-19). Szele büntetőt dobott és egy kisebb gólcsend következett (30-20). Bagó és Boros kapták el a fonalat, s hazai rohamot indítottak, melyet Roli szeretett volna két kettessel megakadályozni (38-24). Medve süllyesztett el egy hármast, majd Andrássy egy ziccert (43-24). Bobi villant a gyűrű közelében, de Andrássy felelt büntetőkkel (45-26).

A nagyszünet után Bagó dobott kosarat, majd a Nagy-tesók voltak eredményesek (47-30). Boros is beemelt egy távolit. Bobi kettessel reagált, Moravcsik hármassal, de volt rá válasza Bobinak (53-35). Bagó éd Medve dobtak kétpontost, nálunk Áki szerzett közeli kosarat (57-37). A negyed közepén Bobi dobott be egy büntetőt, Sólyom hárompontost, de erre megint válaszolt Bobi szintén triplával (60-41). Nick és Áki révén vezettünk rohamot, de Kerkai egy távolival megállította a szándékot (63-45). Nick dobott ziccert, de a negyed Kerkai kosarával ért véget (65-47).

Az utolsó tíz perc következett. Moravcsik kettes, Benji hármas, majd még egy (67-53). Andrássy büntetőzött, de válaszképp Nick szerzett két kettest (69-57). Dormán középtávolijára ismét Nick felelt közelről (71-59). Sajnos azonban a Kosok lendülete ekkor egy pillanatra elfogyott és nem sikerült közelebb zárkózni. A hazai oldalon büntetőket értékesítettek, míg nálunk Bence tudott mèg egy távolit beemelni (74-62). Az utolsó két perc következett. Medve büntetőzött, erre Bobi szerzett öt pontot (76-67). A hazaiaknak azonban volt válasza, s ők is szereztek öt pontot (81-67). A meccs utolsó kosara Nick nevéhez fűződik (81-70).

Sajnos ezúttal nem sikerült a fordítás. Folytatás vasárnap (04.17.) Szigetszentmiklóson 17:00-kor, ahol várunk szeretettel minden Batyis szurkolót! Biztassuk együtt a Kosokat és vegyük vissza a vezetést a párharcban!