U21 – Hosszabbításban dőlt el az U21-es rangadó

Fiataljaink nagyszerűen kezdték a meccset, és sokáig kézben tartották az irányítást Pécsett. A végjátékban azonban a hazaiak fordítani tudtak, így a Kosok egyetlen ponttal maradtak alul a hosszabbításban.

PVSK-Veolia vs BKG PRIMA Akadémia

84-83

(12-25, 14-18, 20-17, 32-18, 6-5)

PRIMA: Várszegi 3, Arnóczi 35/3, Kovács 15, Tóth 7, Gyimes 7/3 cs.: Kanyó 4, Pál 6, Kerner 3/3, Yao 3/3, Metzinger, Nagy

Statisztika

Az U21-es derbi izgalmasan indult, hiszen Gyimes gyors kosaraival és Áron triplájával már az elején magához ragadta a vezetést a PRIMA (1–5). Laci és Leó lepattanói után ismét Áron villant, aki közelről és büntetőből is eredményes volt, majd újabb hármassal növelte a különbséget (1–8, 8–18). Bence labdaszerzésből talált be, míg Laci is betalált a festékből, így a negyed hajrájára tíz fölé nőtt az előny. Áron újabb triplája zárta a játékrészt, így a Kosok 12–25-ös vezetéssel mehettek a második negyedre.

A második negyedben is a mieink diktálták a tempót: Bence közelije után Gyimes és Áron pontjai tartották a különbséget (14–25, 15–29). Bazsi büntetőkből növelte tovább az előnyt, majd Pali is betalált a vonalról (19–35). Laci közeli kosara, valamint Áron és Bazsi lepattanói révén megmaradt a biztos fór, a játékrészt pedig Laci és Áron kosarai zárták. A PRIMA így magabiztos, 26–43-as vezetéssel vonulhatott nagyszünetre.

A harmadik negyedben Áron és Leó kosaraival hamar húszpontosra nőtt a különbség (26–47), majd Áron büntetőkből is eredményes volt. Pali is pontos volt a vonalról, míg Laci közelijével 33–52-re alakult az állás. Bár a PVSK a hajrában triplákkal próbált visszakapaszkodni (44–55), Honey gyors hármasa és Áron újabb találata lezárta a játékrészt. A PRIMA így 46–60-as előnnyel várhatta a záró negyedet.

A záró negyedben Leó és Áron kosaraival tartottuk előnyünket (50–64, 50–70), majd Áron triplája és Gabi hármasa után úgy tűnt, magabiztosan mehetünk a végjátékba. A hazaiak azonban nem adták fel: Ravasz két triplával felzárkóztatta őket, és a 39. percben már 74–74 állt az eredményjelzőn. Áron újabb közeli találata után ismét döntetlenre mentett a PVSK, majd a végjátékban Áron kosarával sikerült hosszabbításra kiharcolni az állást (78–78).

A hosszabbításban nagy küzdelem zajlott a pályán: Leó közelijével zárkóztunk 82–80-ra, majd Áron újabb kosarával és büntetőjével átvettük a vezetést (82–83). Bazsi a palánk alatt fontos lepattanókat gyűjtött, miközben Áron és Leó tartották életben a támadásainkat. A végjátékban azonban a hazaiak kosarával alakult ki a 84–83-as végeredmény, így U21-eseink nagy csatában, hajszállal maradtak alul Pécsett.

Hajrá PRIMA! Hajrá Batyi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email