U21 – Harcosan küzdöttek az U21-es Kosok a Nyíregyháza ellen

A fiatal PRIMA-csapat bátran és lendületesen játszott a rutinosabb nyírségiek ellen, több remek egyéni teljesítményt is bemutatva. Bár a végeredmény a vendégeknek kedvezett, a Kosok küzdőszelleme és összetartása végig példaértékű volt.

BKG PRIMA Akadémia U21 – HÜBNER-Nyíregyháza BS U21

81 -104

(21-28,20-28,19-24,21-24)

PRIMA: Tóth 23, Kerner 9/6, Várszegi 15/3, Kanyó 11/6, Yao cs.: Deczki-Tóth 5/3, Pál 16, Metzinger 2, Kovács, Gyimes

Statisztika

Az U21-es Kosok jól kapták el a rajtot a Nyíregyháza ellen, hiszen Laci már az első támadásból betalált, majd Gábor passzából 2–0-ra vezettek. Bence labdaszerzése után ismét lendületbe jöttek a mieink, Gábor közelije után 4–2-re alakult az állás. A vendégek azonban triplával fordítottak (6–7), de Laci higgadt büntetőivel és középtávolijával tartotta a lépést a PRIMA (8–9). Ádám pontos dobásával újra egyenlő volt az állás (10–10), majd Pali kosarával ismét felzárkóztak a srácok (12–12). A negyed végére a Nyíregyháza néhány jó dobással meglépett, de Balázs harcos játékával és közelijeivel életben tartotta a reményt – az első tíz perc után 21–28-ról várta a folytatást a BKG PRIMA Akadémia U21.

A második negyed elején Ádám triplájával gyorsan megkezdte a felzárkózást a PRIMA (24–28), majd Balázs büntetőből is eredményes volt (26–33). A vendégek azonban továbbra is jól dobtak, és Verebélyi látványos zsákolása után tíz pont fölé nőtt a különbség (26–40). A mieink nem adták fel: Gábor távolról betalált (29–40), majd Laci közelről és a vonalról is pontos volt (32–42). A negyed hajrájában Balázs triplával, Metzi pedig két biztos büntetővel szépített (39–52), végül Pali középtávolija zárta a játékrészt (41–56). Bár a Nyíregyháza előnye megmaradt, a Kosok hatalmasat küzdöttek, és többször is megmutatták támadóerejüket.

A harmadik negyed elején Balázs lendítette meg a Kosokat, hiszen két gyors közelijével 43–58-ra zárkózott a PRIMA. Ezután Bence kiharcolt faultja és sikeres büntetője, majd triplája hozta vissza a reményt (49–58), miközben Pali is betalált a palánk alól (51–61). Laci higgadtan értékesítette büntetőit (53–64), de a vendégek újabb találatokkal ismét elléptek (53–70). A játékrész hajrájában Pali és Gábor kosarai tartották életben a kék-sárgák támadásait, majd Balázs triplája és Pali büntetői zárták a negyedet (60–80). Bár a Nyíregyháza továbbra is pontosan célzott, a PRIMA fiataljai példás küzdőszellemmel játszottak végig.

A záró negyedben is küzdött a PRIMA U21, Bence középtávolijával és triplájával próbálta közelebb hozni a csapatot (62–84, majd 71–96). Laci rendre betalált a festékből, duplái után 75 pontnál járt a PRIMA (75–97), miközben Pali is pontosan dolgozott a palánk alatt (77–99). A hajrában Gábor és Ádám is gólpasszokkal segítették társaikat, a fiatalok pedig bátran játszottak a rutinosabb nyírségiek ellen. A végén Pali még egy szép közeli kosárral zárta a találkozót (81–104), jelezve, hogy a Kosok nem adták fel az utolsó pillanatig sem. Bár az eredmény ezúttal a vendégeknek kedvezett, a PRIMA fiataljai ismét megmutatták, hogy szívvel-lélekkel küzdenek.

Hajrá PRIMA! Hajrá Batyi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email