Tiszaújvárosban is győztek a Kosok!

A BKG PRIMA Akadémia újabb remek idegenbeli teljesítményt nyújtott, ezúttal a Tiszaújvárosi Termálfürdő PKK otthonában aratott magabiztos győzelmet. A Kosok végig uralták a mérkőzést, és Bobi, Benji, valamint Dean vezérletével 85–69-re diadalmaskodtak.

Tiszaújvárosi Termálfürdő PKK vs BKG PRIMA Akadémia
69-85
(17-26, 18-16, 17-20, 17-23)
PRIMA: Reiber 16, Armaghani 12, Nagy Be. 16/9, Arnóczi 14/3, Nagy Bo. 24/15 cs.: Várszegi, Bohunicky, Büki, Kovács 1, Fábián 2

Statisztika

Highlights

A Kosok remekül kezdték a tiszaújvárosi mérkőzést, hiszen már az első percben Ármin és Dean találataival 0–4-re elléptek a hazaiaktól. Benji irányításával folyamatosan jöttek a pontos passzok – ő adta az első három gólpasszt is, miközben Ármin és Dean rendre betaláltak. Bobi triplája és higgadt büntetője után már 7–14-re vezettek a mieink, a negyed közepén pedig Dean látványos zsákolása tette teljessé a lendületet (9–16). A csapat aktívan dolgozott a lepattanókon is: Dean, majd később Oli is több támadólepattanót szerzett, míg Szabi a padról beszállva az utolsó percben egy közeli kosárral növelte az előnyt. A BKG PRIMA Akadémia így magabiztos, 17–26-os vezetéssel zárta az első negyedet Tiszaújvárosban.

A második negyedben továbbra is lendületben maradtak a Kosok, akik Benji triplájával őrizték előnyüket (21–31). Bobi szerzett labdája után szintén ő talált be kintről, ezzel 23–34-re alakítva az állást, majd újabb gólpasszát követően ismét Benji növelte a különbséget (26–36). A hazaiak Schmera és Bán kosaraival zárkóztak (31–34), de Dean és Ármin lepattanói, valamint Áron két fontos közelije újra megnyugtatta a mieinket (33–42). Bár a tiszaújvárosiak a végén még szépítettek (35–42), a BKG PRIMA Akadémia magabiztos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A harmadik negyedben Bobi és Dean vezérletével tovább növelte előnyét a BKG PRIMA Akadémia. Dean közelije után 35–44-re módosult az állás, majd Bobi középtávolija és triplája is célba talált, ezzel 41–50-re léptek el a mieink. Benji remekül irányított, sorra osztotta a gólpasszokat – az ő átadásaiból Bobi, majd Áron is betalált, így már 43–54-et mutatott az eredményjelző. Ármin sem maradt adós, labdaszerzése után higgadtan fejezte be az akciót (45–56), majd újabb kosarával tartotta a lendületet (48–58). A negyed hajrájában Benji középtávolról talált be (51–60), míg Leó büntetője is pontos volt, így a Kosok 52–62-es vezetéssel vághattak neki az utolsó játékrésznek Tiszaújvárosban.

A záró negyedben Bobi vezérletével végleg eldőlt a mérkőzés. A játékrész elején rögtön elsüllyesztett egy triplát (54–65), majd gólpasszokkal hozta helyzetbe Deant, aki zsákolással és középtávolról is betalált, így 57–69-re nőtt a különbség. Benji és Áron is hozzátette a magáét: előbbi pontos középtávolit, utóbbi pedig egy hármast jegyzett, ezzel 59–78-ra léptek el a mieink. A Kosok lendületét semmi sem törte meg – Bobi újabb hárompontosa után már 59–81-et mutatott az eredményjelző. Dean látványos zsákolással zárta le a találkozót (64–83), majd Bobi középtávolija tette fel az i-re a pontot: a BKG PRIMA Akadémia 85–69-es győzelemmel hozta el a két pontot Tiszaújvárosból.

Hajrá PRIMA! Hajrá Batyi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email