U21 – Erős első félidő után elfáradtak a fiatal Kosok a MAFC ellen

A BKG PRIMA Akadémia U21 alakulata nagy iramban és lendülettel kezdte a találkozót, az első félidőben fej-fej mellett haladtak a vendég MAFC-cal (33–33, 30–30). Áron 27 ponttal vezette a mieinket, míg Bazsi 21 egységgel és több fontos lepattanóval segítette a csapatot. A harmadik negyed végéig nyílt maradt a mérkőzés, de a záró játékrészben a fővárosi együttes pontosabban játszott, és fokozatosan ellépett. A Kosok végül 123–99-es vereséget szenvedtek, de a fiúk teljesítménye és küzdőszelleme ezúttal is dicséretet érdemel.

BKG PRIMA Akadémia U21 vs Újbuda MAFC U21

99 – 123

(33-33, 30-30, 25-28, 11-32)

PRIMA: Gyimes 6/3, Bohunicky 13, Arnóczi 27/6, Büki 7/3, Várszegi 21 cs.: Yao, Deczki-Tóth 5/3, Pál 2, Kerner, Kovács 16/6, Metzinger 2

Statisztika

Lendületesen indult az U21-es találkozó, ahol a Kosok már az első percekben megszerezték a vezetést Várszegi büntetőjével és Lóri hárompontosával (4–2). A vendégek ugyan gyorsan fordítottak, de Pali és Leó kosarai után újra felzárkóztak a mieink (8–14). A negyed közepén Bohunicky büntetői, majd Várszegi közeli találatai hozták vissza a lendületet, így 17–19-nél már szoros volt a küzdelem. Áron is betalált középtávolról, majd újabb védőmunkával és gólpasszokkal segítette a csapatot. A hajrában Leó és Bazsi remekül zárta le a támadásokat, előbbi közeli kosarával és utóbbi blokkja után a negyed végén 33–33-as állásnál teljesen nyílt maradt a mérkőzés.

A második negyedben hatalmas iramú küzdelem bontakozott ki: a vendégek Pintér és Viola tripláival megléptek (33–38), de Áron higgadt büntetőivel és Gyimes triplájával gyorsan egalizáltak a mieink (38–38). Bazsi újabb közeli kosarával már nálunk volt az előny (40–38), majd a játékrész közepén Oli faultot harcolt ki és hárompontos akcióval zárkóztatta a Kosokat (47–51). A negyed hajrájában Áron vette vállára a csapatot – középtávolijaival és büntetőivel 61–57-re fordított, miközben Várszegi is fontos lepattanókat szerzett. Lóri biztos kézzel értékesített büntetője után ugyan Pintér kiegyenlített (63–63), de a fiatal Kosok újra megmutatták küzdőszellemüket, és teljesen nyílt mérkőzéssel vonulhattak pihenőre.

A harmadik negyed elején a MAFC néhány gyors kosárral fordított (63–69), de Áron és Deczki tripláival hamar visszajött a meccsbe a BKG (69–69). Leó és Áron vezérletével újra átvették a vezetést (73–71), majd Leó távolról is betalált, 76–74-re módosítva az állást. Áron büntetői után (78–76) és Gyimes közeli találatával már néggyel mentek a mieink (80–76), de a vendégek nem adták fel, és Molnár kosarával 84–84-nél újra egyenlítettek. A negyed végén Oli higgadtan értékesítette büntetőit, de az utolsó percekben a MAFC újra betalált, így 88–91-es vendégelőnnyel fordultak a felek a záró játékrészre.

A záró negyed elején Oli szerezte a Kosok első kosarát, amivel 90–91-re zárkóztak, de a MAFC gyorsan válaszolt és fokozatosan ellépett (90–98). Hiába érkezett Áron triplája és büntetője, a vendégek lendületben maradtak, Viola és Molnár vezetésével tíz pont fölé nőtt a különbség (91–103). A fiatal BKG játékosai – Oli, Leó és Gyimes – próbálták tartani a lépést, de a fővárosiak támadásait nem sikerült megfékezni. Áron tovább küzdött, újabb kosarat és büntetőt is szerzett (97–117), míg a hajrában Metzinger is betalált középről. A Kosok becsülettel harcoltak az utolsó percekig, de a MAFC végül 123–99-re megnyerte a mérkőzést.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email