A BKG PRIMA Akadémia U21 csapata hatalmas küzdelemben, végig kiélezett mérkőzésen 89–87-re győzte le a Jászberényi KSE-t idegenben. Gyimes 30 pontos extrája, valamint Áron, Leo és Emil kulcspillanatokban nyújtott teljesítménye döntőnek bizonyult a végjátékban.
Jászberényi KSE U21 vs BKG PRIMA Akadémia U21
87-89
(25-18. 17-23, 21-22, 24-26)
PRIMA: Arnóczi 16/3, Kovács 17/3, Kanyó, Várszegi 8, Gyimes 30/12 cs.: Nagy 4, Büki, Deczki-tóth 7/3, Kovács-Gudovics 7/3, Yao
A mérkőzés elején Leo kosarával és Gyimes triplájával gyorsan előnybe került a PRIMA (5–1), azonban a hazaiak büntetőkkel és közeli kosarakkal visszajöttek, sőt fordítottak is (6–5). Áron és Leo összjátéka után ismét nálunk volt az előny (9–6), de a Jászberény folyamatosan nyomás alatt tartotta a mieinket, és 10–9-re átvette a vezetést. A negyed közepén Bazsi és Gyimes pontjaival tartottuk a lépést, utóbbi büntetőivel ismét előnybe került a PRIMA (13–12), majd egy újabb hármassal 16–14-re módosította az állást. A hajrában Leo újabb kosarával még visszavettük a vezetést (18–17), de Geröly és Sárközy pontjaival a hazaiak egy 6–0-s futást produkáltak (23–18). A negyed végén Német büntetőivel tovább nőtt a különbség (25–18), így a PRIMA hátrányból várhatta a folytatást. Gyimes és Leo voltak a legaktívabbak a mieinknél, míg Áron több gólpasszal segítette a támadásokat az első játékrészben.
A második negyed elején Leo kosarával és Deczki előkészítésével próbált zárkózni a PRIMA (25–20), de a hazaiak Német vezetésével gyorsan növelték előnyüket (29–20). Ezt követően Gyimes és Bazsi pontjaival visszajöttek a mieink (31–26), majd Ágoston triplája után már csak két pont volt a különbség (33–31). A negyed közepén Áron és Ágoston jó védekezésének is köszönhetően fordított a PRIMA (33–34), majd Gyimes triplájával már négy ponttal vezettek (39–35). A hajrában Gyimes és Áron továbbra is jól működött együtt, előbbi pontokat szerzett, utóbbi pedig már több gólpassznál járt (41–37). A Jászberény azonban egy triplával és egy közeli kosárral visszavette a vezetést (42–41), így szoros állással fordultak a csapatok a nagyszünetre. A PRIMÁ-nál Gyimes volt a legaktívabb pontszerző, míg Áron játékszervezésben emelkedett ki.
A harmadik negyed elején Gyimes triplájával gyorsan visszavette a vezetést a PRIMA (44–42), majd büntetőivel is stabilizálta az előnyt (46–44), de a hazaiak folyamatosan visszajöttek és egalizáltak (46–46). A játékrész közepén Áron lépett elő vezérré, büntetőkből és egy triplából is eredményes volt, így ismét a mieink kerültek előnybe (51–48, majd 54–52). A Jászberény azonban nem adta fel, Német pontjaival és Geröly büntetőivel fordított (56–54), miközben több labdavesztés is nehezítette a PRIMA játékát. Leo és Bazsi kosaraival tartottuk a lépést (56–56, majd 58–58), de a hazaiak ismét egy kisebb futást produkáltak (60–58). A negyed hajrájában Áron és Leo is betalált, utóbbi egy fontos triplával egyenlített (63–63), így teljesen nyílt maradt a mérkőzés. A PRIMÁ-nál Gyimes és Áron voltak a legmeghatározóbbak támadásban, míg Leo a lepattanók mellett kulcspillanatokban szerzett pontokat.
A negyedik negyed elején a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést (65–63), de Deczki triplájával gyorsan fordított a PRIMA (66–65), majd Gyimes büntetőivel tovább nőtt az előny (70–67). A folytatásban is Gyimes volt a vezér, sorra harcolta ki a faultokat és értékesítette a büntetőket, miközben Leo és Bazsi lepattanókkal segítették a csapatot. A játékrész közepén hullámzott a játék, a hazaiak visszavették a vezetést (76–74, majd 80–76), de Leo és Emil pontjaival ismét zárkózott a PRIMA (82–83). A hajrában Bazsi fontos kosarával újra nálunk volt az előny (84–83), majd Áron és Gyimes hidegvérrel értékesítették a büntetőket (89–85). A végjátékban Gyimes lepattanói és kiharcolt faultjai kulcsfontosságúak voltak, míg Áron kosara és büntetője lezárta a mérkőzést. A PRIMA nagy küzdelemben, fordulatos végjáték után harcolta ki a győzelmet.





