A BKG PRIMA Akadémia végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést, és Dean, Ármin valamint Bobi vezérletével 87–77-es győzelmet aratott a Salgótarjáni KSE ellen az alapszakasz utolsó fordulójában. Ezzel a győzelemmel és a forduló többi eredményével a harmadik helyről kezdik a Kosok a playoff-ot.
BKG PRIMA Akadémia vs Salgótarjáni KSE
87-77
(21-16, 25-19, 22-15, 19-27)
PRIMA: Reiber 25, Armaghani 18, Nagy Be. 13/6, Arnóczi, Nagy Bo. 16/9 cs.: Gyimes 2, Várszegi, Kanyó, Büki 2, Kovács, Galambos 11, Fábián
A mérkőzés elején a PRIMA jól kezdett: Benji középtávoli kosarával és Dean előkészítésével gyorsan 2–0-ra vezettek, majd Ármin és Bobi pontjaival 7–2-re növelték az előnyt. Ármin kifejezetten aktív volt a festékben, több lepattanót is begyűjtött, és újabb közeli kosarával már 9–2 állt az eredményjelzőn. A Salgótarján ugyan Ormai és Ervin pontjaival 9–6-ra zárkózott, de Dean és Bobi vezetésével a mieink ismét ritmust váltottak, és 13–6-ra elléptek. A padról beszálló Árpi is jól szállt be, pontjaival és lepattanóival 16–6-ra módosította az állást. A negyed második felében Ervin vezérletével faragott a hátrányból a vendégcsapat, 18–12-re feljöttek, de Benji triplája tartotta a különbséget (21–12). A hajrában ugyan még közelebb zárkózott a Salgótarján, de az első negyed végén a PRIMA 21–16-os előnyben volt.
A második negyed elején Árpi és Gyimes pontjaival tartotta előnyét a PRIMA (25–19), de a vendégek Tóth triplájával igyekeztek zárkózni. Dean és Bobi jól irányították a játékot, előbbi pontokkal és lepattanókkal, utóbbi pedig gólpasszokkal segítette a csapatot, így 29–21-re nőtt a különbség, majd Benji büntetője után már 30–23 állt az eredményjelzőn. A negyed közepén Ármin és Dean voltak a kulcsfigurák: több támadólepattanó után kosarakat szereztek, amivel 34–23-ra lépett el a PRIMA. A Salgótarján azonban nem adta fel, Cserényi és Tóth pontjaival 37–30-ra visszajöttek a meccsbe. Erre Bobi triplával válaszolt, majd Ármin újabb közeli kosarai után ismét stabilizálták az előnyt (41–30). A félidő hajrájában ugyan még faragott a hátrányból a vendégcsapat, de Bobi és Benji pontjaival a PRIMA magabiztos, 46–35-ös vezetéssel vonulhatott szünetre.
A harmadik negyed elején a PRIMA jól kontrollálta a játékot, Benji és Ármin kosaraival gyorsan 50–35-re növelte az előnyt, miközben Dean védekezésben is villogott blokkal és szerzett labdával. Dean ezután támadásban is betalált, majd egy látványos zsákolással már 54–37-re módosította az állást. A Salgótarján ugyan próbált kapaszkodni, 55–40-re feljöttek, de Ármin stabil pontszerzése és lepattanói megtartották a különbséget. A negyed közepén Dean és Gyimes összjátéka, valamint újabb Dean-zsákolás után ismét megnyugtató, 61–44-es vezetésnél jártunk. A padról beszálló Árpi is lendületet hozott, labdaszerzés és könnyű kosár után 65–46-ra nőtt az előny. A játékrész végén Benji triplája már 68–48-at jelentett, így a PRIMA magabiztos különbséggel várhatta a záró negyedet.
A záró negyed elején Dean egy látványos zsákolással indított, majd Árpi kosarával gyorsan 72–50-re növelte a különbséget a PRIMA. Bobi továbbra is remekül szervezte a játékot, sorra osztotta a gólpasszokat, míg Dean ponterős játékával 77–55-nél is kézben tartottuk a meccset. A Salgótarján azonban nem adta fel, Ormai vezetésével fokozatosan zárkózott, és 81–70-re visszajött a hajrához közeledve. A mieink támadásban akadoztak, több eladott labda is becsúszott, így 82–74-re is feljöttek a vendégek. A döntő pillanatban azonban Bobi triplája megtörte a lendületet (85–74), majd Ármin labdaszerzés után szerzett kosara végleg lezárta a találkozót. A végén még egy vendég tripla kozmetikázta az eredményt, de a PRIMA magabiztos, 87–77-es győzelmet aratott.





