A BKG PRIMA Akadémia a döntő első mérkőzésén 91–83-as győzelmet aratott a Phoenix-MT Fót otthonában, így rögtön elvette a pályaelőnyt a párharc nyitányán. A mieink a nehéz kezdés után fokozatosan átvették az irányítást: Bobi 23 ponttal, Dean 22 ponttal és látványos megoldásokkal vezette a csapatot, míg Benji ismét kulcsszerepet vállalt a szervezésben és a fontos triplákban, miközben Ármin és a fiatalok is nagyot játszottak.
Phoenix-MT Fót vs BKG PRIMA Akadémia
83-91
(25-19, 16-25, 24-25, 18-22)
PRIMA: Reiber 22/6, Armaghani 14, Nagy Be. 15/9, Arnóczi 4, Nagy Bo. 23/9 cs.: Gyimes 8/3, Várszegi, Bohunicky, Büki, Kovács, Galambos 5, Fábián
A mérkőzés elején a Fót kezdett pontosabban, Richter és Mitchell kosaraival gyorsan 6–1-es előnyre tettek szert, miközben a PRIMA támadásban nehezen találta a ritmust. A mieinknél Dean törte meg a lendületet egy triplával, majd Ármin közeli kosarával sikerült egalizálni (6–6), Benji pedig már az első percekben több gólpasszal is remekül szervezte a játékot. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok: Bobi középtávolija után 8–8 állt az eredményjelzőn, majd Dean újabb kosarával ismét felzárkózott a PRIMA (10–10). A hazaiaknál Mitchell és Dancsecs vállalta magára a pontszerzést, előbbi egy triplát is értékesített, így a Fót a negyed közepén 13–10-re vezetett. Ármin azonban támadólepattanók és szerzett labdák után is eredményes volt, míg Bobi két gólpasszal segítette a társakat, így a BKG folyamatosan tapadt ellenfelére. A negyed hajrájában a Fót ismét ellépett, Mitchell kosaraival és Dancsecs triplájával 25–17-re módosult az állás, de Benji egy fontos hármassal, majd Bobi középtávolijával zárkóztak a mieink a játékrész végére.
A második negyed elején a Fót még tartotta előnyét, Dancsecs büntetői után 27–21-re vezettek, de a PRIMA fokozatosan rendezte sorait. Benji középtávolija, majd Dean büntetője után közelebb zárkóztak a mieink, miközben Árpi és Áron is fontos lepattanókkal és kiharcolt faultokkal segítette a csapatot. A negyed közepén Dean egy zsákolással már a vezetést is megszerezte a BKG-nak (30–32), Bobi pedig gólpasszal szolgálta ki a centert, így időt is kellett kérnie a hazaiaknak. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok: Dean és Bobi rendre válaszoltak a fóti kosarakra, míg Áron és Gyimes is hasznos perceket tett hozzá a játékhoz. A hajrában Bobi vette kezébe az irányítást, előbb egy közeli kosárral szerzett vezetést (39–41), majd a félidő utolsó támadásából egy fontos triplát is elsüllyesztett, amivel 44–41-es PRIMA-előnnyel zárult az első félidő. Dean eközben támadólepattanókban, szerzett labdákban és látványos zsákolásokban is kiemelkedőt nyújtott, míg Benji több fontos védekező megmozdulással és szervezéssel segítette a csapatot.
A harmadik negyed elején a Fót gyorsan egalizált, Juhos pontjaival 46–46-ra módosult az állás, de Benji középtávolija és Bobi triplája után ismét a PRIMA került előnybe (46–51). A hazaiak elsősorban Juhos révén tartották a lépést, aki büntetőkből és közeli kosarakból is eredményes volt, ám Bobi újabb hármasa, majd Ármin büntetői után már 53–58-ra vezettek a mieink. A negyed közepén Dean és Ármin domináltak a lepattanók alatt, Benji pedig továbbra is remekül szervezte a támadásokat, így egy újabb Ármin-kosárral már hét pontra nőtt a különbség (53–60). A Fót ugyan többször visszazárkózott Mitchell és Juhos pontjaival, de Benji két fontos triplát is elsüllyesztett, amivel stabilan tartotta előnyét a BKG (57–63, majd 63–67). A hajrában Árpi is fontos szerepet vállalt támadólepattanóival és kiharcolt faultjaival, két büntetőjével pedig 69–63-ra módosította az állást. A negyed végére ugyan Mitchell még faragott a különbségen, de a PRIMA így is magabiztos, 69–65-ös előnnyel várhatta a záró játékrészt.
A záró negyed elején a PRIMA stabilan őrizte előnyét, Dean büntetője után 70–65-re vezettek a mieink, majd Bobi és Benji remek játékának köszönhetően tovább nőtt a különbség. Bobi két büntetője és Dean triplája után már 75–67 állt az eredményjelzőn, Gyimes pedig egy fontos hármassal szállt be a mérkőzésbe (69–78). A folytatásban a BKG védekezése is összeállt: Dean több blokkot kiosztott, Ármin és Gyimes pedig fontos lepattanókat szedtek össze, miközben a Fót sorra hibázta el a távoli dobásait. A negyed közepén Bobi ismét eredményes volt a büntetővonalról, Benji pedig egy közeli kosárral már 86–73-ra növelte a PRIMA előnyét, így egyre közelebb került a győzelem. A hajrában Mitchell még próbálta meccsben tartani a hazaiakat tripláival és betöréseivel, de Ármin büntetői, majd Dean látványos zsákolása végleg eldöntötte az összecsapást (91–80). A végére ugyan a Fót kozmetikázott az eredményen, de a PRIMA magabiztos játékkal és több kiemelkedő egyéni teljesítménnyel 91–83-as győzelmet aratott idegenben.





