Nem találta a ritmust a PRIMA – a Fót visszavette a pályaelőnyt

A BKG PRIMA Akadémia hazai pályán fogadta a Phoenix-MT Fót együttesét, azonban a vendégek végig kontroll alatt tartották a találkozót, és 97–77-es győzelmet arattak. A mieinknél Bobi, Dean és Ármin próbálta tartani a lelket a csapatban, de a fótiak Juhos és Mitchell vezérletével több hullámban is elléptek, így a PRIMA nem tudott igazán közel kerülni ellenfeléhez.

BKG PRIMA Akadémia vs Phoenix-MT Fót

77-97

(21-30, 15-24, 25-19, 16-24)

PRIMA: Reiber 17/3, Armaghani 8, Nagy Be. 8, Arnóczi 5, Nagy Bo. 28/15 cs.: Gyimes, Várszegi, Bohunicky, Büki 4, Kovács, Galambos 7, Fábián

Statisztika

Highlights

A mérkőzés elején a PRIMA kezdett jobban, Dean közeli kosarával és Bobi gólpasszával gyorsan megszerezték a vezetést a mieink (2–0), majd Bobi triplájával már 7–2-re is ellépett a BKG. A vendégek azonban Dancsecs és Juhos vezérletével visszakapaszkodtak, előbb egalizáltak (7–7), majd a negyed közepén át is vették a vezetést (11–12). Bobi igyekezett hátára venni a csapatot, egy közeli után egy fontos triplát is elsüllyesztett, amivel ismét döntetlenre módosult az állás (16–16), miközben Ármin három gólpasszal és egy blokkal segítette a csapatot. A folytatásban a Fót Juhos ponterős játékával újra meglépett, a vendégeknél Dancsecs büntetői után már 23–18 állt az eredményjelzőn. A negyed hajrájában Árpi közeli kosara, valamint Benji büntetője tartotta meccsben a PRIMA-t, de Németh triplája és Mitchell büntetői révén a Phoenix-MT Fót végül 30–21-es előnnyel zárta az első tíz percet.

A második negyed elején Benji büntetőivel próbált zárkózni a PRIMA, Bobi pedig labdaszerzésekkel és gólpasszokkal tartotta életben a hazai reményeket, így sikerült 24–30-ra feljönni. A folytatásban azonban a Fót ismét ritmust váltott: Juhos és Mitchell vezérletével fokozatosan növelték előnyüket, miközben Ármin és Gyimes próbált energiát hozni a védekezésbe blokkokkal és lepattanókkal. Ármin két szép közeli kosárral is jelentkezett, Dean pedig egy látványos zsákolással mozgatta meg a hazai szurkolókat, de a vendégek minden felzárkózási kísérletre válaszolni tudtak. A negyed közepén Mitchell triplája után már 41–28-ra vezetett a Phoenix-MT Fót, majd Bobi büntetői és Áron szerzett labda utáni kosara ugyan közelebb hozta a PRIMA-t (32–41), de igazán nem sikerült megtörni a vendégek lendületét. A hajrában Juhos dominált a festékben, több közeli kosarat és büntetőt is értékesített, miközben a Fót védekezése sorra nehezítette meg a BKG támadásait blokkokkal és lepattanókkal. A vendégek végül egy 18 pontos futással zárták a félidőt, és 54–36-os előnnyel vonulhattak nagyszünetre.

A második félidőt Dean triplája nyitotta, amivel a PRIMA próbálta csökkenteni a különbséget (39–54), de a vendégek gyorsan válaszoltak Mitchell és Juhos pontjaival, sőt egy újabb hármas után már 60–39-re is elléptek. A mieink azonban nem adták fel: Benji közeli kosara, Ármin betörései és Dean középtávoli találatai révén sikerült 47–60-ra visszazárkózni, miközben Bobi sorra osztotta a gólpasszokat és fontos középtávoli dobásokat is értékesített. A negyed közepén Bobi triplája újabb lendületet adott a BKG-nak (50–62), de Juhos ismét villant egy távoli dobással, Mitchell pedig büntetőkkel tartotta biztos előnyben a Fótot. A folytatásban Dean védekezésben is extrát nyújtott két blokkal, Árpi pedig lepattanókkal és egy büntetővel segített, de a vendégek rendre kihasználták a hazai hibákat és faultokat. A hajrában Mitchell büntetői után ismét húsz pont fölé nőtt a különbség (57–73), bár Bobi két büntetője és Dean közeli kosara valamelyest kozmetikázta az eredményt. A PRIMA így 61–73-as állásról várhatta az utolsó negyedet.

A zárónegyed elején Árpi támadólepattanó után szerzett kosarával próbált közelebb kerülni a PRIMA (63–73), de Mitchell büntetői és Juhos újabb találatai gyorsan visszaállították a vendégek magabiztos előnyét. A BKG támadásban sokáig nehezen találta a ritmust, ugyanakkor Bobi két fontos triplával is jelentkezett, így sikerült valamelyest életben tartani a hazai reményeket (69–82). Dean és Ármin védekezésben is igyekezett energiát hozni lepattanókkal és szerzett labdákkal, de a Fót rendre válaszolt Antoni és Németh kosaraival, miközben Mitchell továbbra is remekül szervezte a vendégek játékát. A hajrában már több fiatal játékos is lehetőséget kapott: Lóri két büntetőt és egy közeli kosarat szerzett, Árpi pedig labdaszerzés után volt eredményes, amivel 77–92-re módosult az állás. A vendégek azonban a végére sem engedtek ki, Karda közeli kosarával és Boka-Magó triplájával tovább növelték az előnyüket. A Phoenix-MT Fót végül magabiztos, 97–77-es győzelmet aratott a PRIMA otthonában.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email