Újabb szép siker született a magyar kosárlabdában – és mi különösen büszkék lehetünk, hiszen Arnóczi Áron, a Prima tehetséges játékosa is ott volt a horvátországi FIBA 3×3 Bjelovar 2025 tornán bronzérmet szerző U23-as válogatottban!
A fiatal magyar csapat remekül helytállt:
Az első három mérkőzésen magabiztosan győzték le az ukrán U18-as válogatottat, a Verticalia együttesét és a házigazda Bjelovar csapatát.
A döntőbe jutásért a Radnik ellen játszottak, ahol egy szoros, pár pontos vereség után a mieink a 3. helyen zárták a tornát.
„Ez volt az első alkalom, hogy így együtt játszottunk, de szerintem sikeres torna volt. Ahogy jobban összeszokunk, ez még sokkal jobb lesz. Néha látszott, hogy nem volt túl sok közös játékidőnk eddig, de mindenki odatette magát, és ebből lehet építkezni.” – értékelt Arnóczi Áron, aki magabiztos játékával ismét bizonyította, hogy helye van a nemzetközi mezőnyben is.
A fiúk ezzel nemcsak értékes tapasztalatokat gyűjtöttek, hanem újabb lendületet is kaptak a folytatáshoz.
Gratulálunk Áronnak és a magyar válogatottnak! Hajrá Kosok, hajrá Magyarország!





