Vezetőedzőnk nyilatkozott

Dr. Nagy Ágoston osztotta meg gondolatait a szombaton kezdődő bajnoki szezon kapcsán.

– Milyen szempontok játszottak szerepet a játékoskeret kialakításánál?

– Hogyan értékeli a felkészülést, illetve az edzőmérkőzéseket?

– Milyen – akár számszerűsíthető, akár egyéb – célokat tűzött ki a szakvezetés az idényre?

– Mit gondol a bajnokság erőviszonyairól, mely csapatokat várja a dobogóra?

Erősíteni akartunk fiatalposzton, így öt játékos is elkezdte a munkát, de nem való a versenysport mindenkinek, így egy játékos kihullott a rostán. Viszont a többiek nagyon jól állnak hozzá a rendszeres munkához és elég okosak is, hogy nagyobb léptékben tudjunk haladni. Az ő esetükben is az a cél, hogy minél tovább maradjanak a csapatban és nálunk találják meg a játék örömét. Ehhez persze szeretnénk előre lépni, hogy újabb kihívások jelenthessenek motivációt.

Mindenképp külföldit akartunk cserélni. Olyan játékost kerestünk, aki nem csak korban illik a csapatba, hanem a személyisége is nyitott, egészségesen él, tud azonosulni a mindennapos kihívásokkal és jól alkalmazkodik az értékeinkhez. A friss diplomás Dean egyre jobban belerázódik a szerepébe, reméljük, sikeres lesz a pálya mindkét végén és sok győzelemhez fogja segíteni a csapatot.

Egy fiút várunk majd vissza januárban, aki Amerikában folytatja a tanulmányait, de félév múlva Márk is visszatér hozzánk. A koncepció legfontosabb része a stabilitás, így ránk jellemző módon nem küldtünk el senkit, hanem szeretnénk magasabbra helyezni az elvárásokat mindenkivel szemben, ami csak előnyt jelenthet, ha az augusztusban megkezdett munka így folytatódik.

Négy edzőmeccset játszottunk. Jó ellenfeleket találtunk és remélhetőleg kölcsönösen elégedettek vagyunk a teljesítménnyel. Sajnos voltak sérülések, amelyek hátráltatták néhány játékos játékát, de összességében már csak az első fordulóra kell figyelnünk. Addig még a védekezési játékelemeket  tanuljuk és a stílust gyakoroljuk. Biztosan hosszabb idő kell most is ahhoz, hogy minden zökkenőmentesen legyen. Remélhetőleg a győzelmek segítenek majd ebben is, hiszen a cél, hogy meghatározó csapat legyünk ebben a szezonban is és beleszólhassunk a bajnoki cím megszerzésébe. Minden csapatnak így kellene hozzáállnia ehhez a ligához, amelytől azt várjuk, hogy kiegyensúlyozott lehet ebben az esztendőben is. Ha az összesített játékosállományra tekintünk, akkor első ránézésre vesztett a liga, mert több értékes játékos folytatja az A csoportban és a Zöldben, miközben kevesebb ismert és rutinos kosaras kezdi az évet a Pirosban, de persze rövid idő alatt elválik, hogy ez a tény elvesz a színvonalból, vagy kihasználják a lehetőséget a pionírok.

Nincs jó véleményem általában az érkezők felkészültségéről. Tartok tőle, hogy a küzdelem szerepe nagyobb lesz, mint a játéké, de hátha tévedek.

Ebben az időszakban nem érdemes jósolni, kik és hogyan fognak végezni a bajnokságban. Sem a kieső, sem a befutó megtippelése nem lenne reális. Jópár mérkőzésnek le kell mennie, hogy bátrabban nézzünk a jövő elé. Mindenesetre mi igyekszünk felkészülni, hogy alkalmazkodni tudjunk és méltó ellenfelei legyünk minden kihívónknak.

Forrás: https://bball1.hu/nb-i-b-piros-csoport-szezonnyito-korkep-2-resz-2/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email