Hullámzó, fordulatokban gazdag mérkőzésen aratott 88–83-as győzelmet a BKG PRIMA Akadémia a PVSK-Veolia ellen, ahol a második félidőben mutatott karakter döntőnek bizonyult. Bobi, Benji, Ármin és Dean vezérletével a Kosok a harmadik negyedben fordítottak, majd a hajrában higgadt játékkal tartották kézben a meccset.
BKG PRIMA Akadémia vs PVSK-Veolia
88-83
(28-24, 8-20, 28-16, 24-23)
PRIMA: Reiber 16, Armaghani 16, Nagy Be. 15/9, Arnóczi 7, Nagy Bo. 27/3 cs.: Gyimes, Várszegi, Bohunicky 8, Kanyó, Büki, Kovács, Fábián
A mérkőzés elején a BKG PRIMA Akadémia ragadta magához a kezdeményezést: Ármin közeli kosarával és büntetőjével, valamint Bobi pontos gólpasszaival gyorsan 4–0-s előnyt építettünk. A PVSK ugyan igyekezett kapaszkodni, de Benji két triplája komoly lendületet adott a mieinknek, így a 3. percben már 10–4 állt az eredményjelzőn. A vendégek részéről Dordevic több közeli találattal zárkóztatott, ám Benji és Ármin lepattanói, illetve Bobi faultkiharcolásai stabilizálták a játékunkat (12–10). A negyed közepén kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, de Áron higgadt büntetőivel újra előnybe kerültünk (14–12). A hajrában Bobi sorozatban értékesítette a megítélt büntetőket, míg Oli fontos közeli kosarat tett hozzá, így a BKG 28–24-es vezetéssel zárta az első negyedet.
A második negyed elején a PVSK zárkózott, Dordevic kosaraival 28–26-ra módosult az állás, de Dean Bobi gólpasszából szerzett közeli találata visszaadta az előnyt (30–26). A folytatásban Bobi továbbra is remekül irányított, faultokat harcolt ki, míg Benji aktívan kivette a részét az előkészítésből, Dean pedig egy középtávolival növelte az előnyt (32–28). A vendégek egy triplával és büntetőkkel fordítottak, ám Dean egy látványos zsákolással ismét a BKG javára billentette a mérleg nyelvét (34–33). A negyed közepén Bobi sorozatban értékesítette a büntetőket, így 36–36-nál újra egál lett az állás, miközben Lóri és Dean fontos lepattanókat szedett össze. A hajrában azonban a PVSK pontosabban büntetőzött, Dordevic vezetésével ellépett, így a félidő végére 36–44-re alakult az eredmény.
A harmadik negyed elején Ármin volt a főszereplő: labdaszerzést követően kosarat és büntetőt is szerzett, majd újabb betörésével 44–47-re hozta fel a Kosokat, miközben Benji pontos gólpasszokkal segítette. A PVSK triplával válaszolt, de Dean támadólepattanókból és közeli találatokkal tartotta meccsben a BKG-t, majd Benji triplája után már csak egy pont volt a különbség (50–51). A negyed közepén Bobi hidegvérrel értékesített büntetőket és egy fontos triplát is elsüllyesztett, amivel 55–55-nél egyenlített. A lendületet Benji labdaszerzése és ziccere vitte tovább, majd Oli is betalált közelről, így 61–57-re elléptünk. A hajrában Dean lepattanói és egy büntetője stabilizálta az előnyt, végül Oli újabb közeli kosarával 64–59-re zárta a BKG a harmadik negyedet.
A záró negyed elején Ármin és Dean kosaraival gyorsan növelte előnyét a BKG, Bobi pedig továbbra is remekül szolgálta ki társait, így 70–63-ra léptünk el. A PVSK még próbált kapaszkodni, de Áron támadólepattanói és büntetői után már 75–67 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Bobi igazi vezérként lépett elő: labdákat szerzett, faultokat harcolt ki, és sorra értékesítette a büntetőket, amivel 78–69-re nőtt a különbség. A vendégek ugyan többször is közelebb zárkóztak, de Benji védekezésben és lepattanókban, míg Oli kulcsszituációkban volt hasznos. A hajrában Bobi hidegvérrel tartotta kézben a meccset a vonalról, Áron pedig fontos büntetőkkel biztosította az előnyt. A BKG végül magabiztos játékkal, 88–83-as vezetéssel zárta a negyedik negyedet, és kontroll alatt tartotta a mérkőzést a lefújásig.





