Hátrányból felállva, kiváló második félidővel aratott értékes idegenbeli győzelmet a BKG PRIMA Akadémia a Hübner Nyíregyháza BS otthonában. A mieink főként védekezésben váltottak szintet a nagyszünet után, ami végül 88–83-as sikerhez vezetett.
Hübner Nyíregyháza BS vs BKG PRIMA Akadémia
83-88
(32-23, 13-19, 17-27, 21-19)
PRIMA: Reiber 26/9, Armaghani 17/3, Nagy Be. 14/9, Arnóczi 6/3, Nagy Bo. 20/6 cs.: Gyimes, Várszegi, Bohunicky 3, Kanyó, Büki, Kovács, Fábián 2
A mérkőzés elején a Nyíregyháza ragadta magához a kezdeményezést, Komma kosaraival gyorsan 7–2-re megléptek, miközben Benji és Ármin is aktívan próbálta szervezni a mieink játékát. A negyed közepére Ármin betöréseivel és triplájával fokozatosan zárkózott a BKG, majd Bobi gólpasszai után 12–11-nél ismét szoros lett az állás. A folytatásban Dean és Nagy pontjai váltották egymást, de a hazaiak büntetőkből tartani tudták az előnyt (15–13). A hajrában Bolyos triplája és Illés pontos távolija lendületet adott a Nyíregyházának, amely 21–15-re növelte a különbséget. A mieinknél Ármin és Bobi továbbra is ponterősen játszott, de a negyed végére újabb hazai triplák érkeztek. Az első tíz perc végén így 32–23-as állással zárult a játékrész.
A második negyed elején Bobi vette hátára a csapatot: egy triplával 32–26-ra zárkóztatta a Primát, majd Benji aktív lepattanózása és gólpassza után újabb Bobi-troika érkezett (32–29). A 13. percben Bobi két egymást követő kosarával már 33–32-re átvettük a vezetést, mielőtt a hazaiak egy gyors válasszal visszafordították az állást (34–33). A folytatásban Dean távolról villant, amivel 36–34-re ismét a mieink álltak jobban, majd Nagy triplája hozott újabb fordulatot (37–36). A hajrában Benji és Szabi fontos kosarai tartották életben a lendületet, miközben Bobi büntetőkkel növelte az előnyt (42–39). A negyed végén azonban egy hazai tripla zárta a játékrészt, így 45–42-es nyíregyházi vezetéssel fordultak a csapatok.
A második félidő elején a Nyíregyháza még tartotta előnyét (47–42), de Benji gyorsan válaszolt egy triplával, majd újabb távolijaival 53–52-re már a mieink álltak jobban. A 24. percben Dean és Benji kosarai után 56–52-re nőtt a BKG előnye, amelyet Bobi lepattanói és irányítása stabilizált. A negyed közepén Bobi középtávolija (58–52), majd Dean zsákolása és triplája után már 63–52-re léptünk el. A hazaiak ugyan egy triplával próbáltak kapaszkodni (63–58), de Ármin büntetői és közeli kosara újra megnyugtatták a mieinket (67–58). A játékrész végére Benji újabb gólpassza és Reiber közeli befejezése után 69–62-es BKG-vezetéssel zárult a harmadik negyed.
A záró negyed elején Ármin közeli kosarával tartotta a különbséget (71–62), majd Nagy triplája után 71–65-re zárkóztak a hazaiak. A Nyíregyháza ugyan közelebb jött, de Bobi fontos középtávolija (73–67), majd Benji büntetői ismét stabilizálták az előnyt (75–70). A hajrában Áron triplája és Oli határozott befejezései tartották életben a Primát, miközben Bobi gólpasszai irányt adtak a támadásoknak. A hazaiak többször próbáltak visszajönni (80–83), ám Benji és Bobi a vonalról higgadtan értékesítette a büntetőket (87–83). Az utolsó percben a mieink már nem engedték ki a vezetést, és 88–83-as győzelemmel zárták a mérkőzést.





