And1-ok, nagy csaták és egy hajszálon múló döntő – Arnóczi Áron újabb erős hétvégéje a 3×3-as válogatottban

Harmadik hely, rengeteg tapasztalat és egy kis hiányérzet – így lehetne összefoglalni Arnóczi Áron hétvégi 3×3-as szereplését, ahol az U21-es és a felnőtt válogatott vegyes összeállításával szálltak harcba. A srácok összeszokottság nélkül is komoly ellenfeleket győztek le, és mindössze egy ponttal maradtak le a döntőről.

A torna első napján Áronék három sima győzelemmel meneteltek végig a csoportkörön, így az első helyről kvalifikálták magukat a negyeddöntőbe. Ott az egyik legerősebb csapat várt rájuk, de sikerült fordítaniuk, és egy szoros, harcos mérkőzésen kivívták az elődöntőt. A négy között viszont egy nemzetközi szinten is elismert profi 3×3-as csapat következett, soraiban egy olasz válogatott játékossal – és ezúttal ők jöttek ki jobban a végjátékból.

„Nagyon közel voltunk. Egy ponton múlt a döntőbe jutás, és ha visszanézed a mérkőzést, az is látszik, hogy bizonyos ítéletek is befolyásolták a végeredményt. Ennek ellenére úgy érzem, jobban játszottunk.” – értékelt Áron.

A bronzérem így is meglett, de a csapat tagjai szívesebben vívták volna meg a finálét. A tornán Áron is magabiztosan mozgott:

„Jól éreztem magam a pályán. A védekezés kifejezetten jól ment, a külső dobás kevésbé, de ez mindenkire igaz volt – a gyűrű szokatlanul alacsonyan volt, és emiatt sok lett a hosszú dobás. Összességében viszont úgy érzem, egyénileg és csapatként is jó teljesítményt nyújtottunk.”

A mérkőzések során több látványos jelenet is fűződött Áron nevéhez – ahogy a fotókon is látható, az „And1” szituációk sem maradtak el, a csapat pedig egyre erősebb egységet alkotott a torna előrehaladtával.

„Az U21-es válogatottból ketten, a felnőttből ketten alkottuk most ezt a különítményt – mivel több felnőtt játékos az U23-as Nations League-ben játszik, mi ugrottunk be helyettük. Nagyon örülök, hogy részese lehettem ennek az élménynek.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email