A BKG PRIMA Akadémia 90–80-as győzelmet aratott az Insedo Veszprém KK ellen, ezzel lezárta a negyeddöntős párharcot és bejutott az elődöntőbe. A mieink végig kézben tartották a mérkőzést, és bár a hajrában szorosabbá vált az állás, végül magabiztos sikert arattak.
BKG PRIMA Akadémia vs Insedo Veszprém KK
90-80
(25-17, 26-24, 21-8, 18-31)
PRIMA: Reiber 23, Armaghani 13/3, Nagy Be. 12/6, Arnóczi, Nagy Bo. 27/6 cs.: Gyimes 12/6, Várszegi, Bohunicky, Büki 3/3, Kovács, Galambos, Fábián
Az első negyed elején pontatlan játék jellemezte mindkét csapatot, de Dean egy közeli kosárral gyorsan vezetéshez juttatta a PRIMA-t (2–1), majd Ármin is eredményes volt, így 4–1-re módosult az állás. A folytatásban a Veszprém visszazárkózott, de Ármin labdaszerzése után Dean egy látványos zsákolással tartotta előnyben a mieinket (6–3). A negyed közepén Ármin extra aktivitása – támadólepattanók és pontok – mellett Bobi is bekapcsolódott, egy gólpasszal és kosárral segítve a csapatot (10–7). A vendégek egy triplával fordítottak (10–12), de Bobi középtávolija után ismét egalizáltunk (12–12). A hajrában Benji triplája és Bobi újabb hármasa lendítette meg a PRIMA-t (20–14), majd Benji középtávolija tovább növelte az előnyt (22–15). A negyed végén Bobi egy háromnegyed pályás triplát süllyesztett el, amivel 25–17-es vezetéssel zárták az első tíz percet a Kosok.
A második negyed elején a Veszprém gyorsan zárkózott, Daniels vezérletével 25–22-re feljöttek, de Gyimes egy közeli kosárral és Dean újabb pontjaival stabilizálták a PRIMA előnyét (29–25). A negyed közepén Dean dominált a palánk alatt, támadólepattanó után is betalált, míg Benji is hozzátette a magáét (33–27). Bobi ekkor vette át az irányítást: sorra harcolta ki a faultokat, majd büntetőkből és közeli kosárból növelte a különbséget, így már 37–27-re is vezettek a Kosok. A Veszprém ugyan visszajött 37–31-re, de Bobi gólpasszából Gyimes, majd Benji is eredményes volt, így ismét megnyugtatóbb lett az előny (41–34). A hajrában Dean és Gyimes védekezésben is nagyot játszott, míg támadásban Dean és Ármin pontjai tartották kézben a meccset (48–39). A félidőt Gyimes triplája zárta, amivel 51–41-es vezetéssel mehetett nagyszünetre a PRIMA.
A harmadik negyed elején Dean egy közeli kosárral növelte az előnyt (53–41), de a folytatásban kissé akadozott a támadójáték, a Veszprém pedig 53–43-ra zárkózott. A holtpontból Bobi lendítette ki a PRIMA-t, előbb egy középtávolival, majd egy gólpasszal segítette Deant (57–43), miközben a védekezés is stabil maradt. A negyed közepén Bobi büntetőből és betörésből is eredményes volt, majd Gyimes egy labdaszerzés után triplát süllyesztett el, amivel kétszámjegyű fölé nőtt a különbség (63–45). A hajrában Dean is extrát hozott: labdaszerzés, kiharcolt faultok és büntetők után tovább növelte az előnyt, míg Lóri triplája már 68–46-ra alakította az állást. A végjátékban Dean egy látványos zsákolással és újabb közeli kosárral dominált a festékben (72–49), így a PRIMA magabiztos, 23 pontos vezetéssel várhatta az utolsó negyedet.
A negyedik negyed elején a Veszprém egy 72–53-as felzárkózással próbált visszajönni, de Gyimes és Dean kosarai gyorsan megállították a lendületüket (76–58). A folytatásban Bobi büntetői és Benji triplája tartotta magabiztosan a PRIMA előnyét (81–62), bár a vendégek több eladott labdát kihasználva 81–68-ra közelebb zárkóztak. A negyed közepén kissé megtorpantak a Kosok, a Veszprém pedig fokozatosan 83–76-ra visszajött, főleg Bogdán és Daniels pontjaival. A kritikus pillanatban azonban Bobi ismét vezér volt: faultokat harcolt ki és büntetőkből stabilizálta az előnyt, miközben Ármin egy kulcsfontosságú triplát dobott (86–78). A hajrában Bobi tovább növelte a különbséget a vonalról, így végül ismét kézben tartotta a meccset a PRIMA. A Kosok 90–80-as győzelemmel zárták a találkozót, magabiztos teljesítménnyel bebiztosítva a sikert.





