U21 – Szoros meccs, nagy küzdelem – az utolsó percekben dőlt el az U21-es rangadó

Végig nyílt, nagy iramú mérkőzést játszott a BKG PRIMA Akadémia U21, ám a kulcspillanatokban pontosabban játszó Phoenix-MT Fót U21 végül 82–90-re elvitte a győzelmet. Lóri és Gyimes ponterős játéka, valamint Oli és Leo harcossága sokáig meccsben tartotta a mieinket, de a vendégek kiegyensúlyozottabb befejezései döntőnek bizonyultak.

BKG PRIMA Akadémia U21 vs Phoenix-MT Fót U21

82-90

(21-27, 22-17, 21-27, 18-19)

PRIMA: Büki 18/12, Gyimes 16/12, Bohunicky 14, Várszegi 9, Deczki-Tóth 3 cs.: Arnóczi 9/3, Kovács 13, Metzinger, Nagy, Kovács-Gudovics

Statisztika

Az U21-es mérkőzés elején a Fót kezdett jobban, Koczur kosarával és gyors pontjaival 0–4-re lépett el, ám Oli egy középtávolival gyorsan egyenlített (2–2). A vendégek Karda vezérletével többször is előnybe kerültek, de Lóri triplája (5–6), majd Gyimes hármasa újra visszahozta a mieinket a meccsbe (8–8). A negyed közepén felváltva estek a kosarak, Lóri és Oli pontjaival rövid időre a PRIMA is vezetett (13–12, majd 15–14). A hajrában azonban a Fót ritmust váltott: Boka-Magó triplája és Gerencsér kosarai után már 17–25-re nőtt a különbség. A végén Leo egy támadólepattanó után volt eredményes (19–25), majd Oli két büntetője zárta a negyedet (21–27). Az első tíz perc alapján szoros, de hullámzó játék képe rajzolódott ki, ahol minden egyes jó sorozatnak nagy jelentősége volt.

A második negyed elején Lóri triplájával gyorsan zárkózott a PRIMA (24–27), majd Oli agresszív játékával faultokat harcolt ki, és büntetőből is közelebb hozta a csapatot. Gyimes két higgadt büntetőjével sikerült egyenlíteni (27–27), majd Oli kosaraival már a vezetést is átvettük (31–29). A Fót azonban nem hagyta leszakítani magát, Tóth Patrik és Boka-Magó révén visszavették az előnyt (31–35). A negyed közepén Lóri újabb büntetőkkel tartotta meccsben a mieinket (33–35), de a vendégek gyors kosarakkal 33–40-re elléptek. A félidő hajrájában Leo és Áron pontjai hoztak új lendületet, Leo középtávolija után már csak négy pont volt a hátrány (40–44). A végén Leo kiharcolt faultja és kosara után 43–44-re zárkózott fel a PRIMA, így teljesen nyílt állással jöhetett a nagyszünet.

A harmadik negyed elején Lóri középtávolijával átvette a vezetést a PRIMA (45–44), ám a Fót gyors válasszal fordított, Gerencsér és Karda kosaraival már 45–49-re módosítva az állást. A vendégek lendületben maradtak, Boka-Magó triplájával 45–52-re léptek el, de Gyimes hármasa életben tartotta a mieinket (51–52). A negyed közepén Áron újabb távolija (54–57) után ismét zárkózott a PRIMA, azonban a Fót sorozatban dobott triplákkal növelte az előnyt (54–62). A hajrában Várszegi és Oli kosarai (56–64, majd 58–67) tartották versenyben a csapatot, miközben Gyimes több gólpasszal segítette a támadásokat. A játékrész végén Áron triplája (63–69), majd büntetője (64–71) zárta a negyedet, így hátrányból, de küzdésre készen várhatta a PRIMA az utolsó tíz percet.

A záró negyed elején Leo közeli kosarával indított a PRIMA (66–71), majd Gyimes triplája adott reményt a felzárkózásra (69–73). A Fót azonban gyorsan visszavette az irányítást, Gerencsér és Tóth Patrik pontjaival 69–77-re növelte az előnyt, hiába küzdött nagyot a hazai védekezés. Az időkérés után Oli faultokat harcolt ki és büntetőből is betalált (70–79), míg Áron agresszív játékával ismét közelebb hozta a csapatot (73–79). A vendégek Gerencsér büntetőivel stabilizálták az előnyt (73–84), de a hajrában Várszegi és Áron kosarai még egyszer felcsillantották a reményt (77–84, majd 79–84). A legvégén Várszegi pontjai és büntetői kozmetikázták az eredményt (82–88), ám a Fót egy újabb kosárral lezárta a mérkőzést (82–90). A PRIMA nagyot küzdött az utolsó percig, de az ellenfél hatékonyabb befejezései döntöttek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email